REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

Polskie konopie to istna żyła złota. Miliony płyną szerokim i wartkim strumieniem

Może i polskie przepisy za bardzo w tym nie pomagają, ale nasz rynek konopi pozwala zarabiać coraz większe pieniądze. Dowód? Właśnie powstała spółka Excellence Cannabis S.A., która celuje w CBD. Z kolei firma LiRoyal.pl S.A., stworzona przez Piotra Liroya Marca, szykuje się do crowdfundingowej emisji akcji.

19.05.2021
9:09
marihuana-rynek-Czechy-Polska
REKLAMA

Inwestorzy szukający okazji do zarobienia pieniędzy, widzą, że pomimo niesprzyjającego prawa można z coraz większym powodzeniem szukać zysków w konopiach. Zebranie w niecałe 40 minut 4,2 mln zł przez Kombinat Konopny albo wyczyn firmy CanPoland S.A., która w 11 minut pozyskała od inwestorów 4,4 mln zł, robią wrażenie. Dlatego w ostatnim czasie jesteśmy świadkami poruszenia inwestorskiego na rynku konopi. Powstała firma Excellence Cannabis S.A, spółka Piotra Liroya-Marca szykuje się do crowdfundingowej emisji akcji. Takie same plany ma również Freedom Farms S.A., która chce zaistnieć na platformie Crowdway.pl.

REKLAMA

CBD w kosmetykach i artykułach spożywczych

Excellence Cannabis S.A. powstała po tym, jak polski producent soków, syropów, napojów Excellence wraz z Intenson Europe i inwestorem giełdowym Januarym Ciszewskim postanowili zaangażować się w konopie. W nowej spółce Excellence Cannabis S.A. firma Excellence objęła ponad 46 proc. akcji.

To bardzo perspektywiczny rynek, na którym możemy szybko zbudować silną pozycję. Jesteśmy też najlepsi w liquidach i w tym segmencie chcemy być liderem w produktach konopnych. Mamy już szereg przetestowanych receptur, będziemy się starali jak najsprawniej zarejestrować je i uruchomić sprzedaż

– przekonuje Marcin Ciecierski, przewodniczący rady nadzorczej Excellence.

Chcą skoncentrować się na produkcji suplementów diety, kosmetyków, a także artykułów spożywczych z olejkiem CBD. Dodatkowo w tym roku Excellence nabył za 2,5 mln zł 51 proc. udziałów w spółce Health Medica, specjalizującej się w produkcji i sprzedaży suplementów diety. Firma kupiła też wcześniej 10 proc. akcji spółki Polskie Konopie. Ta założona w 2020 r. firma koncentruje się na produkcji olejków i suszu CBD.

Rynek konopi: Liroy wyemituje akcje

January Ciszewski nie ma cienia wątpliwości, że „rynek konopny będzie rósł i to w szybkim tempie”. Jego strategia zaś zakłada inwestowanie w nowoczesne podmioty, które mają duży potencjał do wzrostu. Dlatego inwestor postanowił mocniej zaistnieć w świecie konopi. W tym celu m.in. podpisał list intencyjny z Piotrem Liroyem-Marcem w sprawie crowdfundingowej emisji akcji spółki LiRoyal.pl S.A.

REKLAMA

Nie chcę, żeby ten sektor utknął w martwym punkcie przez słabą kontrolę jakości, dlatego zamierzamy wyznaczać wysokie standardy

– obiecuje były raper i poseł.

Liroy zamierza dzięki emisji akcji na platformie beesfund.com zebrać w sumie milion euro. Te pieniądze mają pomóc w zaistnieniu na zagranicznych rynkach, na początku głównie niemieckim.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA