REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

Revolut nie zwalnia tempa. Ekspansją w Azji pokieruje Polak

Jakub Zakrzewski odpowiada w Revolucie za wzrost w regionie pacyficznej Azji. Wejście do Singapuru jest jego projektem. To zarazem kolejny krok w ekspansji brytyjskiego fintechu.

24.10.2019
11:10
Revolut startuje w Azji. Wprowadził go tam Kuba z Polski
REKLAMA

Revolut dostępny był do tej pory w Singapurze w fazie beta. Skorzystało z niej 30 tys. użytkowników. Dziś Revolut ma swoją oficjalną premierę.

REKLAMA

Singapurczycy szczególnie często potrzebują zagranicznych walut.

Singapur to miniaturowe państwo. Składa się praktycznie z jednego miasta na wyspie, którą zamieszkuje blisko 6 mln ludzi. Wycieczka do Indonezji, Malezji, Tajlandii, na Filipiny czy do Wietnamu będzie więc wymagała wymiany waluty. Każdy z tych krajów dysponuje własną walutą, więc dolary singapurskie będą musiały być wymienione na baty tajskie lub ringitty malezyjskie.

To, plus wysoka penetracja rynku smartfonami, sprawia, że Singapur to doskonałe miejsce na testowanie innowacji.

Mieszkańcy Singapuru podróżują za granicę średnio 7 razy w roku. W tym samym czasie przelewają za granicę transfery warte łącznie do 7 mld dol. Choć słyną z pracowitości, często nie zdają sobie sprawy z tego, że te przypływy pieniężne obciążane są przez tradycyjnych dostawców usług finansowych prowizjami dochodzącymi nawet do 5 proc.

- mówi Jakub Zakrzewski, Head of Growth, APAC w Revolut (na zdjęciu poniżej)
 class="wp-image-1001521"

Aplikacja jest już dostępna dla każdego użytkownika w Singapurze.

Teraz Singapurczycy mogą przesyłać pieniądze innym użytkownikom Revoluta w Europie i Australii. Za darmo i błyskawicznie. W aplikacji można założyć 14 subkont walutowych, m.in. EUR, USD, GBP, AUD i SGD.  W przyszłości mają się pojawić subkonta obsługujące indyjskie rupie (INR), malezyjski ringgit (MYR) i filipińskie peso (PHP). To również ciekawa wiadomość dla Polaków podróżujących do Singapuru.

Jeśli chodzi o warunki korzystania z Revoluta, to cały czas może się ono obyć bez dodatkowych kosztów. Fintech umożliwia płatności za granicą w ponad 150 walutach i wypłaty z zagranicznych bankomatów bez prowizji do kwoty 350 sing. dol. Użytkownicy Premium mają dwa razy wyższy limit.

Plan Revoluta na przyszłość?

REKLAMA

Jeszcze w tym roku aplikacja ma wystartować w USA i Kanadzie. Ekspansję wspierała będzie firma płatnicza MasterCard, która będzie oferowała karty Revoluta na rynku amerykańskim. Sposób działania Revoluta może być dużą nowością w Stanach Zjednoczonych, gdzie jeszcze niedawno dość popularne było korzystanie z czeków.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA