1. bizblog
  2. Pieniądze

Przetestuj kartę kredytową bez obaw. Za darmo przez 12 miesięcy

Lokowanie produktu

Oferta Citi Handlowego to bezpieczne wejście w świat kart kredytowych dla osób, które jeszcze nigdy nie korzystały z tego produktu. Karta kredytowa jest w istocie połączeniem karty płatniczej i kredytu. Jego limit odnawia się co miesiąc, w czasie gdy spłacamy wydatki za poprzedni miesiąc. W Citi Handlowym mamy na to 56 dni, czyli 26 dni od wystawienia przez bank zestawienia operacji za dany miesiąc.

22.12.2023
9:17
Przetestuj kartę kredytową bez obaw. Za darmo przez 12 miesięcy

Ile może wynosić kredyt? Dla karty Simplicity nawet 100 tys. zł. Każdy z klientów otrzyma jednak własny limit, zależny od badania zdolności kredytowej.

Proste zasady, przejrzyste opłaty

Terminowe wywiązywanie się ze zobowiązań będzie oznaczało, że kredyt będzie bezpłatny. Do późniejszej spłaty bank będzie już doliczał odsetki. Ich wysokość zależy od wskaźnika rzeczywistej stopy procentowej (RRSO), która tu wynosi 23,15 proc. Citi Handlowy nie zostawia klientów borykających się ze spłatą pokaźnych zakupów samym sobie. Płatności możemy bowiem rozłożyć na raty dostępne od ręki.

Dodatkowo, karta jest za bezpłatna bezwarunkowo przez pierwsze 12 miesięcy, co powinno dać nam czas na testowanie. Później karta również może być za 0 zł miesięcznie, ale tylko jeśli zapłacimy nią za zakupy czy w Internecie za więcej niż 1000 zł danego miesiąca.

Transparentność to jeden z kluczowych elementów przy wyborze produktów finansowych. W przypadku Citi Handlowego nie należy obawiać się ukrytych prowizji i opłat przy dokonywaniu spłat w terminie. A skoro opłaty mamy już za sobą - pora przejść do korzyści.

Benefity związane z korzystaniem z karty kredytowej

Posiadanie karty kredytowej oznacza, że jesteśmy przygotowani na niezaplanowane wydatki. Jeśli zepsuje się nam samochód, to nie musimy obawiać się wizyty u mechanika, drżąc o stan konta. Kredytówka daje nam dodatkowy czas na zaplanowanie domowego budżetu. Także dlatego, że transakcję może spłacać w maksymalnie 60 ratach.

Kartę kredytową można również podpiąć do Google Pay lub Apple Pay i płacić zbliżeniowo z poziomu telefonu. Podobnie jak w przypadku zwykłej karty płatniczej można również korzystać z procedury chargeback, która chroni kupujących np. przed niezgodnością towaru z umową.

Karta kredytowa daje dostęp do rabatów i nagród za transakcje

W ofercie Citi Handlowego znajdziemy choćby program Citi Specials z rabatami sięgającymi nawet 50 proc. Przebierać możemy wśród 300 partnerów banku, np. restauracji oferujących tańszy dowóz jedzenia czy sklepów online przeceniających produkty. Niemniej ciekawie prezentuje się program Mastercard Bezcenne chwile, w którym za transakcje kartą odbiera się nagrody, takie jak bilety do kina czy na koncerty. Korzystający z kart Citibank World Elite Mastercard Ultime mogą także liczyć na darmowy wstęp do lotniskowych saloników, umilających oczekiwanie na samolot.

Teraz Citi Handlowy dorzuca jeszcze kolejny benefit, który może nas przekonać do skorzystania z jego usług. Bank premiuje bowiem aktywne korzystanie z konta. Za każdą transakcję w ciągu pierwszego półrocza po założeniu konta będzie zwracał 5 zł! Maksymalnie można zyskać 100 zł miesięcznie, co przekłada się na 20 transakcji.

W prezencie dostajemy nawet 600 zł

Nawet części tych benefitów nie dostaniemy, korzystając z produktów BNPL (buy now, pay later), takich jak Klarna czy PayPo, które w istocie są inaczej opakowanym produktem kredytowym. Karta kredytowa zadziała niezależnie od sklepu (czego nie można powiedzieć o produktach BNPL), a na dodatek teraz można ją przetestować za darmo!

Dotyczy to każdej osoby fizycznej, która ukończyła 18 lat i pracuje w obecnej firmie przez ponad 3 miesiące, zarabiając przy tym minimum 1200 zł. Kartę kredytową wyrobić mogą również pełnoletnie osoby prowadzące działalność gospodarczą przez minimum dwa lata. Muszą jedynie osiągać dochód netto w wysokości 2500 zł.

Jeśli karta nie spełni oczekiwań, można ją zamknąć bez kosztów

Właśnie dlatego na jej przetestowanie mogę zdecydować się osoby, które do tej pory stroniły od produktów kredytowych. Takie karty dają bowiem dostęp do programów, których ze świecą szukać wśród kart płatniczych. Czas przedświątecznych zakupów to także dobry moment na skorzystanie z promocji, w której Citi Handlowy zwraca pieniądze za transakcje. Te ostatnie pomogą także w zbieraniu punktów, które następnie przeznaczymy na wyjątkowe nagrody. A to wszystko zupełnie za darmo. Karta jest bowiem bezpłatna przez pierwszy rok korzystania.

Artykuł powstał we współpracy z Citi Handlowym.

Lokowanie produktu
Najnowsze
Zobacz komentarze