REKLAMA
 1. bizblog
 2. Pieniądze

Uwaga, problemy w bankach. Wyłączą BLIK-a i przelewy, nie będzie dostępu do konta

Dobrze zaplanuj wydatki na nadchodzący weekend. Jeśli planujesz przelewy, zrób je wcześniej. W wielu bankach, w nadchodzących dniach trwać będą prace modernizacyjne i techniczne oraz nastąpi przerwa w świadczeniu niektórych usług.

15.07.2022
16:08
REKLAMA

Problemy w bankach. W najbliższą sobotę oraz niedzielę prace techniczne prowadzone będą w Alior Banku. Nie będzie można skorzystać z Aplikacje Alior Online i Alior Mobile. Z kolei w niedzielę w nocy planowane są prace techniczne dostawcy systemu Express Elixir, co oznacza to, że nie będzie można w tym czasie wykonać przelewów Express Elixir oraz przelewów na telefon BLIK.

REKLAMA

Utrudnienia w Alior Banku

Od soboty 16 lipca od godz. 23. do niedzieli 17 lipca 2022 roku do godz. 4. bankowość internetowa Alior Online oraz Alior Mobile będą niedostępne ze względu na prowadzone prace serwisowe.

Prace nie mają wpływu na transakcje kartami płatniczymi i wypłaty z bankomatów. Jednocześnie bank informuje, że czas niedostępności może ulec wydłużeniu.

W niedzielę, 17 lipca 2022 roku od godziny 00.30 do godziny 4.30 system Express Elixir będzie niedostępny. Oznacza to, że w tym czasie nie będzie można wykonywać przelewów Express Elixir oraz przelewów na telefon BLIK.

Czasowa przerwa w dostępie do usług Credit Agricole

W nocy z soboty na niedzielę (z 16 na 17 lipca) w banku Credit Agricole od 23 do 10 nie będą dostępne:

 • serwisy CA24 (eBank, mobilny, tekstowy),
 • automatyczny serwis telefoniczny IVR,
 • płatności internetowe Przelew Online,
 • BLIK.

W tym czasie nie dostaniesz też powiadomień SMS o wykonanej transakcji kartą. Na bankowej infolinii będzie można tylko i wyłącznie zastrzec kartę.

Wpłaconą gotówkę we wpłatomacie bank zaksięguje po zakończeniu przerwy. Jeśli planujesz przelewy, zrób je wcześniej.

Bank Credit Agricole zaznacza, że karty płatnicze w sklepach i punktach usługowych oraz przy wypłacie z bankomatów będą działać normalnie. Radzi jednak na wszelki wypadek, by mieć przy sobie gotówkę.

Przerwa techniczna w Getin Banku

Niedostępność bankowości internetowej i mobilnej w nocy z 16 na 17 lipca 2022 r. zapowiada też Getin Bank.

W nocy z soboty na niedzielę (z 16 na 17 lipca) od godz. 23:50 do godz. 2 ban przeprowadzi prace techniczne.

Podczas przerwy:

 • nie zalogujesz się do bankowości internetowej i mobilnej,
 • płatności online kartą mogą być utrudnione
 • nie skorzystacie z BLIK-a.

Nadal będziesz mógł:

 • wpłacać i wypłacać gotówkę kartą z bankomatu,
 • płacić w sklepach stacjonarnych: kartą płatniczą, zbliżeniowo telefonem (np. Apple Pay, Google Pay) lub zegarkiem, opaską (np. SwatchPAY, Garmin Pay).

Utrudnienia w mBanku

Wieczorem 16 lipca mBank przeprowadzi prace techniczne. Z tego powodu od 19 do 22 nie skorzystasz z usługi mKantor i mPlatforma walutowa. W tym samym czasie nie będzie działał mBank CompanyNet dla klientów korporacyjnych.

16 lipca, w sobotę od godziny 8 do godziny 20  nie skorzystasz z  eMaklera i aplikacji mobilnych Biura maklerskiego
 
W nocy 17 lipca od godz. 00.30 do godz. 04.30 nie zrobisz przelewów na telefon BLIK. Prace w systemie nie będą miały wpływu na pozostałe usługi BLIK.

REKLAMA

Problemy w PKO BP

Od piątku 15 lipca od godz. 23, do soboty 16 lipca do godz. 7, nie będzie można korzystać ze strony informacyjnej www.pkobp.pl. Wszystkie karty płatnicze, serwis internetowy i telefoniczny iPKO i iPKO biznes, płatności w internecie „Płacę z iPKO” oraz aplikacja IKO mają działać bez zakłóceń.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA