1. bizblog
  2. Biznes

PKO BP najlepszym bankiem w Polsce

Lokowanie produktu: PKO BP

Prestiżowy „The Banker” przyznał liderowi naszego sektora finansowego tytuł „Bank of the Year in Poland” za rok 2o22. PKO Bank Polski został nagrodzony siódmy raz w historii.

08.02.2023
8:09
PKO BP najlepszym bankiem w Polsce

Międzynarodowi eksperci świata finansów uhonorowali PKO Bank Polski tytułem „Banku roku w Polsce”. Docenili wkład banku w cyfryzację sektora finansowego w naszym kraju, ale dostrzegli również wsparcie, którego największy polski bank udzielił uchodźcom z Ukrainy.

Banki, takie jak PKO Bank Polski, nasz krajowy zwycięzca w 2022 roku, pokazały, że działają w sposób zrównoważony. Odważnie patrzą w przyszłość i realizują ambitne strategie, a jednocześnie aktywnie reagują na realne problemy, odpowiadając na wyzwania współczesnego świata – czytamy w informacji.

Kapituła konkursu dostrzegła zaangażowanie banku w programy pomocowe dla uchodźców z Ukrainy oraz to, że PKO BP  zaoferował im m.in. uproszczone procedury założenia rachunku bankowego, szybkie i bezpłatne wydanie tymczasowej karty do konta, a także zniesienie opłaty za polecenia przelewu zagranicznego do banków na Ukrainie.

PKO BP już czeka nas was w Metaverse

Drugi doceniony aspekt działalności to cyfryzacja. I rzeczywiście PKO BP systematycznie zwiększa udział kanałów zdalnych oraz coraz odważniej stawia na automatyzację procesów biznesowych. Udział sprzedaży cyfrowej dla kredytów konsumpcyjnych wynosi już 82 proc.

undefined

PKO BP odważnie postawił na digitalizację kontaktów z klientami. Liczba rozmów realizowanych przez boty konwersacyjne sięga 16,5 mln. Na tym nie koniec. W październiku 2022 roku PKO Bank Polski dokonał pionierskiego przeniesienia warszawskiej Rotundy do metaświata.

Obecność w Metaverse bank wykorzysta do zdobywania doświadczenia i testowania rozwiązań technologicznych, które posłużą mu do rozwoju nowego kanału komunikacji z klientami oraz jego wykorzystania biznesowego w przyszłości – zapewnia PKO BP.

PKO Bank Polski pozostaje niekwestionowanym liderem polskiego sektora bankowego, systematycznie zwiększa skalę działania i notuje poprawę wyniku na działalności biznesowej. Liczba klientów banku sięga 11,6 mln, a wartość jego aktywów wynosi 439 mld zł. PKO BP może pochwalić się między innymi najwyższymi udziałami w rynku depozytów i kredytów.

Rekordem na polskim rynku jest liczba aktywnych aplikacji mobilnych IKO, która wynosi już ponad 7 mln. Kolejnym jest liczba transakcji przeprowadzonych w aplikacji IKO: 172 mln, co oznacza wzrost o ponad 40 proc. rok do roku – wylicza PKO BP.

PKO BP liderem rynku i cyfryzacji

Dziękuję wszystkim pracownikom PKO Banku Polskiego, bez których osiąganie tych ambitnych celów byłoby niemożliwe. Cieszę się, że nasza praca zyskała uznanie na międzynarodowej scenie finansowej – podkreślił Paweł Gruza, wiceprezes zarządu PKO Banku Polskiego, kierujący pracami zarządu banku.

Jak podkreślił, PKO Bank Polski, jako lider krajowego sektora bankowego, kontynuuje drogę transformacji cyfrowej i dzięki kolejnym innowacjom oraz rozwiązaniom technologicznym zmienia oblicze polskiej bankowości.

Zaawansowane rozwiązania z zakresu sztucznej inteligencji, blockchain, analityki danych czy digitalizacji procesów bankowych kształtują naszą zwinną kulturę cyfrową, której centralnym punktem jest klient i jego potrzeby – wskazał Paweł Gruza.

Konkurs „Bank of the Year” organizowany jest przez prestiżowy „The Banker”. Miesięcznik od 1926 r. wydaje Financial Times Group.

Wybierając najlepszy bank, kapituła konkursowa bierze pod uwagę wyniki biznesowe, strategiczne inicjatywy i technologie. Zwycięzca w kategorii „Najlepszy Bank Roku” z danego kraju otrzymuje statuetkę, która upamiętnia Brendana Brackena, założyciela miesięcznika „The Banker”.

Lokowanie produktu: PKO BP
Najnowsze