REKLAMA
  1. bizblog
  2. Zakupy
  3. Pieniądze

Pekao wprowadzi nowoczesne terminale do Biedronki. Ma być dotykowo, kolorowo i szybciej


Biedronka oraz Hebe będą kontynuowały dotychczasową współpracę z Pekao w ramach podpisanego właśnie kontraktu na obsługę terminali. Bank zapowiedział wdrożenie w placówkach obu sieci najnowsze rozwiązania z zakresu transakcji bezgotówkowych.

13.11.2019
14:30
Pekao wprowadzi nowe terminale do Biedronki. Ma być dotykowo, kolorowo i szybciej
REKLAMA

Biedronka i Hebe postanowiły przedłużyć, trwającą od blisko 5 lat, współpracę z Pekao. W ramach nowej umowy Pekao wprowadzi do  wszystkich blisko 3000 sklepów Biedronka oraz ponad 200 drogerii Hebe nowoczesne urządzenia multimedialne z ekranem dotykowym, które umożliwią wyświetlanie na ekranach treści marketingowych i przyspieszą transakcje – zapowiada bank.

REKLAMA

– Cieszymy się, że będziemy mogli kontynuować współpracę. W ramach programu cyfrowej transformacji intensywnie rozwijamy nasz biznes płatniczy, stawiając na rozwój nowoczesnych i kompleksowych usług. Kolejna umowa z tak dużą firmą świadczy o tym, że idziemy w dobrym kierunku

– powiedział Marek Tomczuk, wiceprezes Banku Pekao, odpowiedzialny za Pion Bankowości Detalicznej.

Kartą i Blikiem w Biedronce

Pięć lat temu Bank Pekao wprowadził do sklepów Biedronka terminale płatnicze i od tamtego czasu konsekwentnie udoskonala obsługę transakcji bezgotówkowych. Wcześniej w placówkach portugalskiej sieci nie można było płacić kartami.

Od września 2018 roku klienci mogą korzystać z płatności mobilnych BLIK, które cieszą się stale rosnącą popularnością (w Biedronce średnio o ok. 15 proc. miesięcznie). Z kolei obcokrajowcy cenią wdrożenie obsługi przewalutowania transakcji w trybie zbliżeniowym. Są one coraz powszechniej wykorzystywane.

Zyskuj z Pekao, kupuj w Biedronce

REKLAMA

Pod koniec sierpnia tego bank uruchomił program poleceń dla klientów biznesowych, promujący terminale płatnicze. W zamian za polecenie innym przedsiębiorcom korzystania z terminali, można odebrać e-kody zakupowe do sieci Biedronka.

Przechodząc cyfrową transformację, Pekao stawia na zwiększenie znaczenia transakcji bezgotówkowych i zbliżeniowych. Jako jeden z nielicznych oferuje możliwość wypłaty gotówki podczas zakupów bez konieczności włożenia karty do terminala i możliwość odebrania terminala przez mikroprzedsiębiorcę w oddziale banku w trakcie zawierania umowy

– czytamy w komunikacie przesłanym do Bizblo9.pl.
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA