REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

Koniec oprogramowania kadrowo-płacowego tuż-tuż. Symmetrical.ai zebrał 18,5 mln dolarów

Za dekadę oprogramowanie kadrowo-płacowe zupełnie zniknie ze słowników, bo nie będzie potrzebne – mówi Piotr Smoleń, szef startupu, który tworzy infrastrukturę do obsługi payrollu w tle. Symmetrical pomaga wchodzić na nowe rynki i ułatwia zarządzanie wypłatą pensji. Firma właśnie zamknęła rundę A finansowania.

14.05.2022
18:10
Koniec oprogramowania kadrowo-płacowego tuż. Symmetrical.ai zebrał 18,5 mln dolarów
REKLAMA

Największą bolączką naszych klientów jest brak scentralizowanej obsługi wynagrodzeń we wszystkich krajach, w których prowadzą działalność, przez co zmuszeni są do ich realizacji osobno na różnych rynkach, w ciągle zmieniającym się otoczeniu prawnym. Jest to niezwykle skomplikowany i kosztowny proces

– zauważa Daniel Wartołowski, COO i współzałożyciel Symmetrical.
REKLAMA

Symmetrical pomaga zatrudniać i automatycznie wypłacać pensje

Polski startup działa na globalnym rynku obsługi wynagrodzeń, wartym 150 mld dol. Pomaga nie tylko w szybszym zatrudnianiu pracowników, zarządzaniu ich danymi i przelewami, ale również przy wypłacie na życzenie. To ostatnie jest szczególnie pomocne przy zatrudnianiu pracowników mających bezpośredni kontakt z obsługą klienta (and. front-line workers), który byli kluczowi w czasie pandemii.

W czasach dwucyfrowej inflacji i kosztów życia rosnących w zawrotnym tempie umożliwienie pracownikom wypłaty wynagrodzenia dokładnie wtedy, gdy tego potrzebują daje im większą stabilność i pewność

– komentuje Smoleń.

Pensja naliczana jest wówczas w czasie rzeczywistym, co daje pracownikom większą kontrolę nad swoimi finansami. To również ciekawy benefit dla tzw. gig workers i firm z elastyczną bazą pracowników, takich jak Uber czy Glovo.

Wystarczy, że klient podepnie swój backend oraz aplikację dla kierowców do naszego API, a cały proces zatrudniania i rozliczania kierowców będzie dział się automatycznie, w tle

– dodaje Smoleń.

Symmetrical obiecuje szybsze wchodzenie na nowe rynki

Polacy celują zwłaszcza w firmy, które rozwijają się na skalę międzynarodową i muszą dostosować payroll do lokalnych regulacji.

Budujemy warstwę abstrakcji na lokalnych regulacjach. Jeśli uruchomimy dla naszego klienta platformę w jednym państwie, to przy wyjściu na kolejne rynki z wykorzystaniem naszego rozwiązania, nie musi on dokonywać żadnych zmian związanych z różnicami w lokalnych podatkach czy ubezpieczeniach.

Przeliczenia mają działać automatycznie, dzięki czemu ekspansja jest tańsza.

Symmetrial opiera się na technologii headless payroll, wykorzystującej API. Dzięki temu może łatwo integrować się z innymi rozwiązaniami, takimi jak:

  • systemy rekrutacyjne do przyspieszania selekcji kandydatów,
  • systemy rejestracji czasu pracy, aby przeliczyć wynagrodzenie do wypłaty zgodnie z przepracowanymi godzinami,
  • platformy komunikacyjne (np. WhatsApp), aby komunikować się z pracownikami w dogodny dla nich sposób.

18,5 mln dolarów finansowania dla Symmetrical.ai

Pieniądze mają przyspieszyć ekspansję firmy w Europie i USA, a także pozwolić na rozwój technologii i oferty franczyzowej czy korporacyjnej.

Rundzie przewodzi Target Global, który wcześniej zainwestował m.in. w Revolut, DocPlanner, Delivery Hero. Fundusz widzi w Symmetrical.ai standard obsługi wynagrodzeń w przyszłości.

REKLAMA

Obsługa płac była zazwyczaj zlecana tradycyjnym firmom outsourcingowym, sztywno podchodzącym do całego procesu i słabo integrującym się z rozrastającym się ekosystemem narzędzi do zarządzania kadrami. Według nas oparta o API technologia Symmetrical będzie nowym standardem w tej branży

– mówi Ben Kaminski z Target Global.

Symmetrical wsparł również fundusz Market One Capital.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA