REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

Góra pieniędzy dla startupów ze Ściany Wschodniej. PARP rozstrzygnął konkurs

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości rozstrzygnęła dziesiątą rundę konkursu dla startupów, który organizowany jest w ramach Programu Polska Wschodnia. Młode firmy ze Ściany Wschodniej mogą pozyskać maksymalnie milion złotych.

07.07.2021
10:40
wakacje-kredytowe-bubel-prawny
REKLAMA

W dziesiątej rundzie konkursu „Rozwój startupów w Polsce Wschodniej” 46 firm złożyło wnioski na ponad 44 mln zł. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości wybrała 24 firmy, które otrzymają prawie 23 mln zł.

REKLAMA
 class="wp-image-1477045"

Jak można się było spodziewać, najwięcej jedenaście wniosków złożono dla projektów IT, ale wśród pozostałych pomysłów pojawiły się też rozwiązania dotyczące medycyny, edukacji, marketingu, energetyki, nieruchomości, elektroniki, ekologii oraz transportu.

Dla startupów zostało jeszcze 170 mln

Edyta Gniazdowska z Departamentu Rozwoju Startupów PARP zdradziła, że uznanie ekspertów zyskały między innymi rozwiązania pomagające w rehabilitacji zaburzeń mowy po udarze oraz system autonomicznej inspekcji łopat turbin wiatrowych.

Każda wsparta innowacja to szansa na duże, biznesowe przedsięwzięcie ale też możliwość rozwiązania bardzo konkretnych problemów

– zaznacza Edyta Gniazdowska z PARP.

Na firmy, które planują ubiegać się o dofinansowanie z programu „Rozwój startupów w Polsce Wschodniej”, czeka jeszcze ok. 170 mln zł. 12 sierpnia 2021 r. kończy się nabór do czternastej rundy.

Cały konkurs podzielono na siedemnaście rund. Ostatnia zakończy się 30 grudnia 2021 r.

REKLAMA

Program jest adresowany do startupów zarejestrowanych w województwach makroregionu Polski Wschodniej: podlaskim, warmińsko-mazurskim, lubelskim, świętokrzyskim lub podkarpackim.

W ramach programu „Rozwój startupów w Polsce Wschodniej” firmy mogą ubiegać się o pokrycie do 85 proc. kosztów następujących usług doradczych i eksperckich związanych z rozwijaniem modelu biznesowego, wynagrodzeń personelu oraz pokrycie kosztów zakupu środków trwałych, surowców lub materiałów czy wartości niematerialnych i prawnych związanych z produkcją.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA