REKLAMA
  1. bizblog
  2. Pieniądze

Wszystko, co chcesz wiedzieć o loterii szczepionkowej

Samochody, hulajnogi, nagrody pieniężne – rząd stara się zachęcać nas do szczepień, jak tylko może. Loteria Narodowego Programu Szczepień ruszyła od 1 lipca. Jak wziąć udział w losowaniu? Wyjaśnimy wam to krok po kroku.

07.07.2021
13:53
Loteria Szczepionkowa. Jak się zapisać i wziąć udział w losowaniu nagród?
REKLAMA

Czasu na działanie jest coraz mniej. W pełni zaszczepionych jest ponad 14,2 mln Polaków, co oznacza, że odporność na Covid-19 przed spodziewaną czwartą falą epidemii ma mniej więcej co trzeci z nas.

REKLAMA

Loteria szczepionkowa ma z jednej strony nagrodzić osoby, które zdecydowały się wziąć udział w programie, z drugiej - zachęcić do uczestnictwa Polaków, którzy z różnych powodów na zaszczepienie się przeciwko koronawirusowi jeszcze się nie zapisali. Szczegóły losowania budzą jednak wśród internautów wiele pytań. Postanowiliśmy odpowiedzieć na nie w jednym miejscu.

By wziąć udział w loterii trzeba wejść na stronę pacjent.gov.pl, zalogować się profilem zaufanym. Przywita nas wtedy taki baner.

 class="wp-image-1477324"

Klikamy przycisk „zobacz” i przechodzimy do regulaminu losowania. Po jego zaakceptowaniu wyświetli nam się potwierdzenie rejestracji w systemie.

Rejestracja przez telefon

Dla osób, które nie chcą korzystać z internetu w procesie rejestracji, przewidziano jeszcze drugą możliwość. Zapisy na loterię prowadzone są też za pomocą bezpłatnej i całodobowej Infolinii Narodowego Programu Szczepień pod numerem 989.

Rejestracja przez sms

Za pomocą SMS-a możemy zarejestrować się na szczepienie, wysyłając wiadomość o treści SzczepimySie na numer 880-333-333. Jak podaje jednak Fundacja MIR, nie uda nam się tą drogą zgłosić swojego uczestnictwa w loterii.

Jeżeli jesteśmy już jednak po szczepieniu, wystarczy, że wyrazimy zgodę na udział w loterii, wchodząc na stronę pacjent.gov.pl lub dzwoniąc pod numer telefonu 989.

Szczepienie - do kiedy?

By wziąć udział w losowaniu, musimy zaszczepić się dwoma dawkami Astra Zeneki, Pfizera lub Moderny, albo jedną firmy Johnson & Johnson. Termin upływa 30 września 2021 r.

Loteria szczepionkowa - nagrody

W pełni zaszczepiony uczestnik loterii ma cztery szanse na wygraną w jednej z czterech kategorii:

Nagroda natychmiastowa: Przyznawana jest każdego dnia. Co 500-setny uczestnik otrzymuje 200 zł, co 2000. osoba - 500 zł

Nagroda tygodniowa: Będzie przyznawana w każdą środę. Do wygrania jest 60 nagród pieniężnych w wysokości 50 tys. zł każda lub 730 hulajnóg elektrycznych marki Segway-Ninebot.

Nagroda miesięczna: Sześciu zwycięzców otrzyma 100 tys. zł lub samochody Toyota Corolla

Nagroda finałowa: Losowanie odbędzie się 6 października. Szczęśliwcy mogą liczyć na okrągły milion złotych albo dwa samochody osobowe Toyota C-HR.

Łączna pula nagród w loterii Narodowego Programu Szczepień to 22,7 mln zł. Warto przy tym pamiętać, by w systemie widniał nasz aktualny numer telefonu. O ewentualnej wygranej zostaniemy bowiem poinformowani SMS-em.

Jak dowiem się o wygranej?

REKLAMA

Ministerstwo informuje, że zwycięzcy dostaną smsy z numeru oznaczonego jako „Loteria” z linkiem do formularza elektronicznego.

Formularz należy wypełnić i odesłać w ciągu 10 dni kalendarzowych od dnia otrzymania wiadomości o wygranej. Nagrody będą dostarczane do 31 stycznia 2022 r.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA