REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

„Lords of the Fallen”. Znamy datę premiery i cenę nowej gry CI Games

Zbliża się moment prawdy dla CI Games. Polskie studio podało datę premiery niecierpliwie wypatrywanej przez graczy i inwestorów produkcji „Lords of the Fallen”. W oczekiwaniu na pojawienie się gry w sklepach kurs warszawskiej spółki pruje w górę.

18.05.2023
12:20
„Lords of the Fallen”. Znamy datę premiery i cenę nowej gry CI Games
REKLAMA

„Lords of the Fallen” będzie kontynuacją gry, którą CI Games wydało dziewięć lat temu pod tym samym tytułem. Budżet produkcji sięgnął 200 mln zł, co jak podkreśla prezes Marek Tyminski nie jest dużą kwotą, jak na grę z segmentu AAA.

REKLAMA

Gra ukaże się na rynku 13 października 2023 r.

CI Games ustaliło, że produkcja będzie dostępna na PlayStation 5, Xbox Series X|S oraz na PC. W podstawowej wersji cena wyniesie 69,99 dolarów (lub 69,99 euro. Wersja Deluxe to już koszt 79,99 dol (lub 79,99 euro) , a za Kolekcjonerską przyjdzie zapłacić 249,99 dol. W tym ostatnim wypadku cena w europejskiej walucie będzie jednak inna, została ustalona na 229,99 euro.

Oczekiwania dotyczące sprzedaży są spore. CI Games zakłada, że do zakupu uda się przekonać dużą część z 20 mln osób, które nabyły wcześniej „Elden Ring” i przyciągnąć przed ekrany monitorów nowych graczy. Podobne nadzieje wyrażają inwestorzy.

Przed premiera wycena giełdowa CI Games szybuje w górę

W marcu tego roku za jedną akcję warszawskiej spółki trzeba było zapłacić ok. 2,5 zł. W kwietniu jeden walor wyceniany był już na 5 zł, a niedawno jego wartość sięgnęła 6,75 zł.

REKLAMA

Akcji w obrocie jest łącznie ponad 180 milionów. Na pięć miesięcy przed premierą swojej najnowszej flagowej produkcji CI Games wyceniane jest więc na 1,2 mld zł.

Oprócz „Lords of the Fallen” studio pracuje jeszcze nad trzema innymi produkcjami - „Sniper Ghost Warrior”, „Project Survive” i „Project Scorpio”.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA