REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes
  3. Zdrowie

Pamiętacie Pajączka? Polska firma chce zrobić to samo, ale lepiej

Firma Eplecy.pl produkuje koszulkę, która dzięki elastycznej strukturze wymusza prostą sylwetkę. Jej pomysłodawca Wojtek Wojtuszko przekonuje, że nosząc ją kilkadziesiąt minut dziennie będziemy mogli pożegnać się z garbieniem.

13.12.2022
6:47
Pamiętacie Pajączka? Polska firma chce zrobić to samo, ale lepiej
REKLAMA

Czy ktokolwiek lubi, gdy coś piszczy mu z tyłu głowy?

– pyta Wojtek Wojtuszko, twórca koszulki prostującej.
REKLAMA

Wojtek nawiązuje do popularnego przez laty Pajączka, czyli szelek, które piszczały w momencie garbienia się.

Sam nosiłem Pajączka, ale po kilku dniach nie chciało mi się już go zakładać. Po prostu się nie sprawdził. Problem był jednak nierozwiązany. Dlatego postanowiłem coś z tym zrobić. Szwagierka nauczyła mnie szyć i tak w skrócie powstały pierwsze Koszulki Prostujące – dodaje Wojtuszko.

Jego koszulka z zewnątrz przypomina zwykły t-shirt, ale od wewnątrz jest zintegrowana z elastyczną konstrukcją, która sprawia, że czujemy się niekomfortowo w czasie garbienia się.

Koszulka sprawia, że jest nam niewygodnie, gdy się garbimy. Motywuje do ruchu i do tego by się wyprostować. Koszulka Prostująca nie trzyma sztywno i nie jest w stanie utrzymać postawy. By się wyprostować musimy użyć siły własnych mięśni. Wyrabiamy w ten sposób nawyk dbania o postawę – wyjaśnia Wojtuszko.

Koszulka dla pracowników biurowych, fryzjerów i matek

Wojtek wpadł na pomysł koszulki, gdy na skutek długich godzin spędzanych przed komputerem dopadły go problemy z kręgosłupem. Dziś przekonuje, że koszulka równie dobrze sprawdzi się w przypadku białych kołnierzyków, jak i fryzjerów czy matek karmiących dzieci.

Wiele codziennych czynności sprawia, że nasze ciało układa się nienaturalnie. Kiedy w ten samej pozycji spędzamy długie godziny może to być szkodliwe. Dlatego Koszulka prowokuje do ruchu, by zmieniać pozycję. – dodaje przedsiębiorca.

Wojtuszko podkreśla również daleko idące, pozytywne skutki zachowania prostej sylwetki.

Warto przestać się garbić, aby zmienić swoją perspektywę. Myśleć bardziej optymistycznie, mieć więcej pewności siebie, ale też zwyczajnie lepiej się czuć i poprawić wydolność całego organizmu – wymienia.

Prace nad koszulką wystartowały przed czterema laty

Wykonaliśmy ponad setkę prototypów, testując rozwiązanie ze specjalistami i ich pacjentami, sprawdzając różne materiały i kroje - mówi Wojtuszko.

Koszulka ma również w składzie włoską dzianinę, produkowaną m.in. materiałów pozyskanych w czasie oczyszczania oceanów. To np. zniszczone i porzucone sieci rybackie, które poddaje się recyklingowi. Choć surowce pochodzą nie tylko z Polski, ale również z zagranicy, to koszulka szyta jest już tylko w naszym kraju – w Bielsku-Białej oraz w Katowicach.

Aktualnie szyjemy. Sami jesteśmy z Zabrzega, to jest wieś przy Jeziorze Goczałkowickim. Staramy się działać lokalnie, korzystać z usług lokalnych przedsiębiorców. Jednak zdecydowanie wysyłamy Koszulki Prostujące dalej niż w najbliższym otoczeniu. Dostajemy informacje od klientów, że na przykład kolejną sztukę kupili dla bliskiej osoby z zagranicy. W ten sposób trafiła już do kilku krajów w Europie – mówi.

Koszulka jest niestety stosunkowo droga – kosztuje 549 zł

REKLAMA

Eplecy.pl w cenie koszulki daje jednak darmową dostawę, 30-dniową gwarancję satysfakcji lub zwrot pieniędzy. Bezpłatnie można również wymienić ją na większy lub mniejszy rozmiar.

Początkowo chcieliśmy stworzyć koszulkę jak najtańszą. Jednak pierwsi testerzy nie byli do końca zadowoleni. W takiej sytuacji postanowiliśmy, że zrobimy ją najlepiej jak się da. W obecnej formie Koszulka Prostująca to produkt premium, niestety nie dla każdego – podsumowuje Wojtuszko.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA