REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes /
  3. Prawo

Korupcja w Poczcie Polskiej. Jedenaście osób zatrzymanych, CBA planuje kolejne zatrzymania

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało jedenaście osób podejrzanych o korupcję. Chodzi o zamówienia publiczne Poczty Polskiej warte 30 mln zł .

11.06.2019
7:55
cba-fałszywe-faktury
REKLAMA

Fot. cba.gov.pl

REKLAMA

Zatrzymania i przeszukania zostały przeprowadzone w związku ze śledztwem, które CBA prowadzi wspólnie z prokuraturą Okręgową w Warszawie. Postępowanie dotyczy realizacji zamówień publicznych na rzecz Poczty Polskiej o wartości ponad 30 mln zł w zamian za korzyści majątkowe w wysokości co najmniej 300 tys. zł.

Dwie zatrzymane osoby to pracownicy warszawskiej spółki informatycznej, pięć to pracownicy Poczty Polskiej, reszta ich krewni i znajomi.

W rozmowie z tvp.info rzecznik CBA Temistokles Brodowski poinformował, że zatrzymań dokonali funkcjonariusze warszawskiej delegatury CBA.

– Agenci prowadzą przeszukania w kilkunastu miejscach, w tym mieszkaniach zatrzymanych, siedzibach Poczty Polskiej i spółki realizującej zamówienia, jak również w miejscach powiązanych z zatrzymanymi osobami – powiedział Brodowski.

Po przewiezieniu do prokuratury zatrzymane osoby usłyszą zarzuty karne. Rzecznik CBA poinformował, że sprawa ma charakter rozwojowy. i planowane są kolejne zatrzymania.

W przesłanym serwisowi Bizblog.pl oświadczeniu spółka wyjaśnia, że działania prokuratury i CBA zostały zainicjowane przez sam zarząd Poczty Polskiej.

REKLAMA

„Poczta Polska przy przetargach publicznych uruchamia »tarczę antykorupcyjną«, zwracając się do odpowiednich służb o zabezpieczenie postępowań przed korupcją. Działania Prokuratury i CBA są wynikiem takiego zgłoszenia” - tłumaczy spółka.

Spółka podkreśla, że „w pełni współpracuje z organami prowadzącymi śledztwo".

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA