REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

Wreszcie pojawi się poważna konkurencja dla Rossmanna. Do Polski wchodzi niemiecki gigant

Opanowali Niemcy, w Czechach i na Słowacji mają potężne udziały w rynku. Dosłownie za chwilę sieć drogerii DM Drogerie Markt pojawi się w Polsce. Nad Wisłą potentat będzie miał jednak naprawdę długą drogę do przebycia, bo Rossmann niemal zmonopolizował ten segment sprzedaży.

07.04.2022
13:36
rossmann opakowania testy
REKLAMA

DM Drogerie Markt mają prawie 4 tys. sklepów w trzynastu krajach Europy. Mocną pozycję, sięgająca kilkunastu procent udziały w rynku, sieć zdobyła m.in. w Czechach, w Słowacji, Węgrzech i Bułgarii.

REKLAMA

Dokładnie 21 kwietnia drogeria pojawi się także w Polsce

Na start wybrano Park Handlowy Galaktyka we Wrocławiu. Kolejne sklepy stacjonarne zostaną otwarte w mniejszych miejscowościach. W zapowiedziach przewijało się m.in. Leszno i Jelenia Góra.

Wcześniej uruchomiono stronę internetową marki, która jak na razie pełni jednak głównie rolę seriwsu rekrutacyjnego. Sklep internetowy, według zapowiedzi, ma jednak ruszyć niebawem.

Czy DM ma szansę naruszyć monopol Rossmanna?

Zadanie będzie ekstremalnie trudne. Polski rynek jest zabetonowany i w ostatnim czasie liczba drogerii raczej malała niż rosła. Na koniec 2020 r. było ich niespełna 8 tys.

REKLAMA

Wśród marek, które są na nim obecne, Rossmann rządzi niepodzielnie. Reszta konkurencji jak SuperPharm, Sephora, a nawet należąca do właściciela Biedronki sieć Hebe nie wychodzi powyżej 10 proc. udziału w rynku.

Oczywiście sytuacja wygląda tak tylko wtedy, gdy mówimy o sklepach wyspecjalizowanych w sprzedaży szamponów, odżywek itd. Wielu Polaków zaopatruje się w takie produkty w dyskontach. Z danych PMR wynika, że Lidl i Biedronka mogą odpowiadać za jedną ósmą sprzedaży.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA