REKLAMA
  1. bizblog
  2. Pieniądze

Koniec banku T-Mobile. 30 listopada zniknie z polskiego rynku na zawsze

To koniec T-Mobile Usługi Bankowe. Od ostatniego poniedziałku listopada bank i jego klienci staną się częścią Aliora, który notabene powołał go do życia w maju 2012 roku jako Alior Sync.

19.11.2020
20:06
Koniec T-Mobile Usługi Bankowe. 30 listopada zniknie z polskiego rynku na zawsze
REKLAMA

Internetowy projekt Alior Banku od razu został rewelacyjnie przyjęty przez klientów i ekspertów. Ci pierwsi kupieni zostali możliwością odzyskiwania części pieniędzy za zakupy internetowe w ramach usługi cashback (nawet do 1250 zł), drudzy licznymi innowacyjnymi rozwiązaniami, które szybko zaowocowały licznymi nagrodami i wyróżnieniami.

REKLAMA

Dość powiedzieć, że niespełna pięć miesięcy od startu Alior Sync otrzymał prestiżową nagrodę w amerykańskim konkursie Global Banking Innovation Award w kategorii Disruptive Innovation za wprowadzenie na rynek pierwszego wirtualnego banku nowej generacji.

Alior Sync znika z rynku

Minęły niespełna dwa lata i Synca nie było już na rynku. Projekt w marcu 2014 r. przeszedł pod skrzydła operatora komórkowego, który zmienił jego nazwę na T-Mobile Usługi Bankowe, a gustowne czarno-pomańczowe logo na jaskrawą magentę, która dominuje w identyfikacji wizualnej niemieckiego telekomu.

Jak tłumaczył ówczesny prezes Aliora Wojciech Sobieraj, stało się ku radości pracowników banku, którym zarząd obiecał, że zrezygnuje z mniejszych projektów na rzecz jednego dużego.

Minęło sześć lat i historia zatoczyła koło. Oto część klientów, którzy zakładali konto jeszcze w Aliorze (Syncu), wróci z powrotem do pierwszego członu nazwy. Alior nie ma planów reanimowania wcześniejsze marki i przejętych od T-Mobile klientów zamierza bezpośrednio wcielić do siebie.

Teraz czas na T-Mobile UB

Alior przypomniał w czwartek, że połączenie systemów obu banków zostanie przeprowadzone w ostatni weekend listopada od godziny 23. w sobotę do godziny 19. w niedzielę. W tym czasie wszystkie produkty otwarte i obsługiwane w ramach T-Mobile Usługi Bankowe zostaną włączone do systemów informatycznych Alior Banku.

W związku z zaplanowanymi pracami, systemy oraz większość usług bankowych zarówno T-Mobile Usługi Bankowe, jak i Alior Banku będzie czasowo niedostępna

– poinformował bank.

I dodał, że połączenie systemów informatycznych ma na celu ujednolicenie obsługi i produktów klientów T-Mobile Usługi Bankowe, tak by po integracji mogli korzystać z pełnego portfolio produktów Alioru.

Bank zapewnia, że podczas integracji systemów informatycznych, klienci obecni T-Mobile Usługi Bankowe i Alior Banku będą mogli realizować transakcje kartami w sklepach, punktach usługowych, internecie wypłacać środki z bankomatów tudzież wpłacać we wpłatomatach.

Ważne przelewy zleć wcześniej

Nie sprawdzą jednak w tym czasie salda w bankomacie i nie będą mogli skorzystać z żadnego z serwisów bankowości internetowej i mobilnej.

Z uwagi na brak dostępu do bankowości elektronicznej bank zaleca, by klienci planujący zakupy w sklepach internetowych z wykorzystaniem usługi „Płacę z T-Mobile Usługi Bankowe” lub „Płacę z Alior Bankiem” dokonali ich przed przerwą techniczną. W przypadku planów zakupowych podczas przerwy technicznej, bank rekomenduje dokonywanie płatności kartami lub gotówką. Bank zaleca również, aby wszystkie ważne przelewy klienci zlecili – w miarę możliwości – z wyprzedzeniem

– zaapelował Alior.

I po raz kolejny poprosił, by klienci T-Mobile Usługi Bankowe, którzy dotychczas nie zapoznali się z instrukcją logowania do bankowości elektronicznej Alior Banku, zrobili to najpóźniej do soboty do godz. 23.00.

Instrukcja jest wyświetlana w dotychczasowej bankowości internetowej T-Mobile Usługi Bankowe zaraz po zalogowaniu.

Od 30 listopada już nie będzie T-Mobile UB

Przywrócenie dostępu do systemu bankowego Aliora ma nastąpić na niedzielę 29 listopada 2020 r. o godz. 19.00. Od tego czasu chwili klienci T-Mobile Usługi Bankowe będą mogli korzystać z bankowości internetowej i mobilnej Aliora.

REKLAMA

Do bankowości Alior Online i Alior Mobile przeniesione zostaną historia operacji, zlecenia stałe, szablony płatności, polecenia zapłaty, przelewy odroczone, limity i kody PIN kart płatniczych, statusy kart, powiadomienia o zdarzeniach na rachunkach, wyciągi, historia wiadomości.

Po ujednoliceniu systemów do dyspozycji klientów byłego oddziału T-Mobile Usługi Bankowe – oprócz bankowości elektronicznej Alior Banku – będzie też infolinia 19 502, a od poniedziałku 30.11.2020 r. ponad 700 placówek Alior Banku w całej Polsce

– konkluduje Alior.
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA