REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes
  3. Zakupy

Żabka wchodzi w karty płatnicze. Cena 19,90 zł, limit 1000 zł

Karta Up and Go będzie za chwile do kupienia w sklepach sieci Żabka w Poznaniu i Lublinie. Żeby z niej zacząć korzystać, trzeba posłużyć się aplikacją mobilną.

17.07.2019
12:38
Żabka 2.0 amazon go
REKLAMA

Karta Up and Go to efekt współpracy sieci sklepów Żabka, Santander Bank Polska oraz brytyjskiego fintechu Dipocket.

REKLAMA

Naszą misją jest zapewnienie konsumentom alternatywy dla tradycyjnych usług bankowych, w postaci niedrogich i inteligentnych rozwiązań dostępnych za dotknięciem ekranu telefonu – zapowiadał w kwietniu Fedele Di Maggio, dyrektor generalny DiPocket.

I takim rozwiązaniem ma być właśnie karta Up and Go - przeznaczona głownie dla tych, którzy do tej pory z różnych przyczyn płatnościom plastikiem nie ufali. 

W rejestracji pomoże selfie i dokument tożsamości.

Żeby z karty Up and Go móc korzystać - trzeba wcześniej się zarejestrować. Możemy to zrobić albo przy pomocy selfie albo dokumentu tożsamości. Jeżeli zdecydujemy się na rejestrację tylko na podstawie naszego zdjęcia - musimy liczyć się z ograniczeniami. Będziemy mogli korzystać z karty wyłącznie na terenie Polski i będą nas obowiązywać pewne limity wydatkowania: do tysiąca złotych dziennie lub miesięcznie i do 10 tys. zł rocznie.

Użycie dokumentu tożsamości przy rejestracji daje klientowi o wiele więcej możliwości. Wtedy każdego dnia kartą Up and Go wydamy nawet do 40 tys. zł, a miesięcznie do 150 tys. zł. Plastikiem od Żabki będzie można płacić też w innych krajach europejskich, z wykorzystaniem nie tylko złotego, ale też euro, dolara amerykańskiego i funta brytyjskiego.

Nowy plastik do zdobycia na razie w dwóch miastach.

Jak informuje serwis Cashless.pl, karta Up and Go ma być za chwilę dostępna w sklepach sieci Żabka, ale na początku tylko w dwóch miastach: Poznaniu i Lublinie. Trzeba za nią zapłacić 19,99 zł. Rejestracja przez aplikację mobilną jest darmowa. Tak samo jak korzystanie z karty. No chyba, że mając ją w kieszeni nie będziemy dokonywać żadnych transakcji. W takim przypadku, po upływie 37 miesięcy, zacznie być naliczana opłata w wysokości 2 zł miesięcznie.

REKLAMA

Karta Up and Go przy bankomacie? Lepiej uważać.

Karta Up and Go pozwala też wypłacać pieniądze z bankomatów. Ale tutaj lepiej być bardziej czujnym. W przypadku maszyn partnera projektu: Santander Bank Polska żadne opłaty nas nie muszą martwić, bo ich po prostu nie ma. Jednak włożenie do każdego innego bankomatu karty Up and Go oznacza już koszty. Opłata za korzystanie z innych bankomatów w Polsce i Europie wynosi 5 zł (lub 1 funt/1,20 euro/1,5 dolara). Za przelew bankowy w euro na terenie UE zapłacimy 5 zł. Przelew dolarów lub funtów będzie nas z kolei kosztował już 15 zł. A przelew ekspresowy – 45 zł. Wypłaty typu cashback w Żabkach są za darmo.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA