REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

Jutro Medical zebrało miliony na przychodnię przyszłości. Możesz z niej skorzystać w ramach NFZ

Jutro Medical ogłosił pozyskanie 27 mln zł na rozwój przychodni online połączonej z nowoczesną kliniką. Startup chce wyjść poza Warszawę.

28.07.2021
7:43
Jutro Medical zebrało miliony na przychodnię przyszłości. I ty możesz z niej skorzystać w ramach NFZ
REKLAMA

Jutro Medical chce wprowadzić służbę zdrowia w XXI wiek. Jedną z najważniejszych zalet ich oferty jest skupienie wielu usług w jednej aplikacji mobilnej. Użytkownicy mogą w niej odbyć nie tylko konsultacje lekarskie, ale również uzyskać e-skierowania, e-zwolnienia i e-recepty. Dzięki takiej digitalizacji procesu oszczędzają czas – nie muszą ruszać się z domu lub czekać w kolejce.

REKLAMA

Tempo, w jakim po wybuchu pandemii przestawiliśmy się na telemedycynę, zmieniło całkowicie sposób, w jaki korzystamy z opieki medycznej. Ale rozwój technologii w medycynie to znacznie więcej niż zdalne konsultacje

 – mówi Adam Janczewski, założyciel i CEO Jutro Medical.
 class="wp-image-1314481"
Adam Janczewski - szef Jutro Medical.

Janczewski wychodzi z założenia, że jeśli lekarze przez dekadę szkolą się w swojej specjalizacji, to nie powinniśmy wykorzystywać zaprzątać ich głowy biurokracją. Warto, aby skupili się na diagnozie problemów pacjentów i faktycznym leczeniu. W Jutro Medical pielęgniarka zajmuje się wstępnym triage, a aplikacja zaciąga odpowiedzi z formularza, który wcześniej wypełnił pacjent. W ten sposób lekarz otrzymuje komplet wymaganych informacji.

Jutro Medical inwestuje we własną przychodnię w Warszawie

To tam można skorzystać z diagnostyki – także w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Wizyta może być więc darmowa dla wszystkich ubezpieczonych.

 class="wp-image-1314484"
Warszawska przychodnia Jutro Medical.

W ciągu nieco ponad roku miało w niej miejsce ponad 30 tys. konsultacji. Obecnie - w czasie niskiego sezonu - przychodnia przyjmuje 50-80 pacjentów dziennie. Jesienią i zimą liczba ta wzrasta nawet dwukrotnie. Przeciętnie pacjenci oceniają wizyty dość wysoko - na 4,5/5.

27 mln zł pójdzie na ekspansję

W grudniu 2020 roku startup ogłosił pozyskanie 6,2 mln zł, jest to więc jego druga runda. Tym razem przewodził jej polski fundusz Inovo Venture Partners, ale udział wzięły również niemiecki Rheingau Founders, polski Market One Capital i aniołowie biznesu.

Adam i zespół Jutro Medical budują system opieki zdrowotnej przyszłości, w którym, dzięki wykorzystaniu technologii, procesy przebiegają sprawniej, a lekarze mogą poświęcić więcej uwagi pacjentom. Dzięki temu podejściu przechodzimy od reaktywnej do prawdziwie proaktywnej ochrony zdrowia

– mówi Michał Rokosz, partner w Inovo Venture Partners.

Pieniądze mają zostać wykorzystane na nie tylko na rozwój platformy dla lekarzy, ale również na otwarcie placówek w kolejnych miastach. Firma planuje uruchomić pierwszą w Polsce przychodnię obsługującą pacjentów na NFZ przez całą dobę, 7 dni w tygodniu.

Pierwszym krokiem jest wydłużenie pracy do godziny 21. i w weekendy. Chcemy to wprowadzić w ostatnim kwartale tego roku. Obsługę pacjentów 24/7 planujemy na drugi kwartał 2022. 

– przewiduje Janczewski.

Do to tego Jutro Medical zamierza zwiększyć swoje zespoły medyczne, produktowe i operacyjne. Spółka planuje zatrudnić lekarzy, pielęgniarki, asystentów medycznych, a także m.in. deweloperów, product designerów i product managerów. Obecnie zatrudnia 50 osób, w tym 10 lekarzy, 5 asystentów medycznych i 4 pielęgniarki.

Proaktywna opieka zdrowotna

Janczewski podkreśla, jak ważną rolę w całym procesie ochrony zdrowia odgrywają lekarze rodzinni. To oni kierują pacjentów dalej – na badania lub do specjalistów. I to do lekarzy rodzinnych pacjenci wracają ze swoją dokumentacją medyczną.

Dokumentacja pomaga stawiać właściwe diagnozy i kierować na leczenie. Niestety, kiedy lekarz opiekuje się dwoma tysiącami pacjentów, brakuje czasu by regularnie kierować na badania profilaktyczne czy tworzyć mapy ryzyka dla konkretnych chorób.

– zauważa Janczewski w rozmowie ze Spider's Web.

Pomóc ma oprogramowanie do automatycznej analizy danych, które oceni ryzyko.

REKLAMA

Lekarze nie będą musieli przeglądać dokumentacji 2 tysięcy osób co kwartał, ale może 80.

Taki system będzie kolejnym etapem rozwoju Jutro Medical.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA