REKLAMA
 1. bizblog
 2. Pieniądze

Jak kupić oszczędnościowe obligacje skarbowe w Banku Pekao S.A.

Lokowanie produktu: Bank Pekao

Detaliczne obligacje skarbowe to jedna z najwygodniejszych form inwestowania, która jest dostępna dla wszystkich Polaków bez względu na ich status majątkowy. Wystarczy 100 zł, by kupić obligację skarbową oferowaną przez Ministra Finansów i wcale nie trzeba do tego wielu specjalnych zabiegów.

28.05.2024
12:50
Jak kupić oszczędnościowe obligacje skarbowe w Pekao

Wszystkie sprawy dotyczące podpisania umowy i otworzenia specjalnego rachunku służącego do obsługi obligacji skarbowych możecie załatwić zdalnie bez wizyty w placówce Biura Maklerskiego Pekao. Najszybszy i najwygodniejszy sposób to pobranie aplikacji mobilnej Banku Pekao S.A. – PeoPay ze sklepu Google Pay albo Apple Store oraz autoryzacja metodą na selfie. Następnie wystarczy wejść w zakładkę Produkty -> Inwestycje -> wcisnąć Zacznij inwestować i wybrać w sekcji obligacji skarbowych Podpisz umowę. Z instrukcją krok po kroku można zapoznać się w filmiku przygotowanym przez Bank Pekao. Jeśli preferujesz wizytę w placówce, to zakupu obligacji skarbowych możesz dokonać w Punktach Sprzedaży Obligacji, działających w Punktach Obsługi Klientów Biura Maklerskiego Pekao oraz w wybranych oddziałach Banku Pekao S.A. Takich punktów jest 378 i są zlokalizowane w całej Polsce.

Aby dowiedzieć się, w której konkretnie placówce możesz podpisać umowę na obsługę obligacji skarbowych wejdź na stronę www.pekao.com.pl/obligacje-skarbowe lub zadzwoń na infolinię bankową, wybierając numer 800 105 800 (działa w dni powszednie w godzinach 8.00-20.00). Zarówno w oddziale jak i na infolinii dowiesz się jak wyglądają wszystkie procedury związane z zakupem obligacji skarbowych. Szczegóły dostępne są również na stronie: Obligacje skarbowe - Bank Pekao S.A.

Pięć rzeczy, które powinieneś wiedzieć o zakupie obligacji w Banku Pekao

 1. Wystarczy 100 zł
  Każda oszczędnościowa obligacja skarbowa kosztuje 100 zł, niezależnie od jej rodzaju.
 2. Duża dostępność
  Oszczędnościowe obligacje skarbowe dostępne w Biurze Maklerskim Pekao można nabyć w zasadzie w dowolnym momencie za pośrednictwem aplikacji mobilnej, serwisu internetowego, infolinii lub w placówce stacjonarnej. Umowę, tak jak wspomnieliśmy na początku, można podpisać bez wychodzenia z domu.
 3. Niskie ryzyko
  Za wykup obligacji Skarb Państwa odpowiada całym majątkiem.
 4. Szeroka oferta
  Oprocentowanie stałe i zmienne, różne okresy inwestowania – krótko i długoterminowo. Elastyczna oferta pozwala na wybranie i dopasowanie obligacji do różnych potrzeb i oczekiwań.
 5. Brak dodatkowych opłat
  Prowadzenie rachunku pieniężnego, zawarcie umowy, zakup obligacji, zamiana obligacji odbywają się bez ponoszenia kosztów.

Czym właściwie są obligacje skarbowe?

Obligacje skarbowe to rodzaj papierów wartościowych, które emituje Skarb Państwa reprezentowany przez Ministra Finansów. Z tego właśnie powodu uchodzą za jeden z najmniej ryzykownych sposobów inwestowania.

Do tego dochodzi jeszcze jeden bardzo ważny element, nazwijmy go patriotycznym: kupując obligacje skarbowe, pożyczasz w praktyce pieniądze Państwu Polskiemu.

W Biurze Maklerskim Pekao sprzedaż i obsługa detalicznych obligacji skarbowych możliwa jest za pomocą serwisu internetowego Pekao24 i aplikacji PeoPay lub w Punktach Sprzedaży Obligacji umiejscowionych w Punktach Obsługi Klientów Biura Maklerskiego Pekao i Punktach Usług Maklerskich, zlokalizowanych w placówkach Banku Pekao S.A. lub pod numerem telefonu: 800 105 800.

* Zdjęcie główne: Bank Pekao, Grand Warszawski / Shutterstock

***

Publikacja handlowa. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem. Szczegółowe informacje o usłudze, w tym opis kosztów oraz ryzyka związanego z inwestowaniem, oraz informacje nt. sprzedaży krzyżowej usług maklerskich świadczonych przez Biuro Maklerskie Pekao, w tym opis ryzyk oraz wskazanie kosztów i opłat związanych z zawarciem, wykonaniem lub rozwiązaniem poszczególnych umów, zawarte są w Regulaminie obsługi obligacji skarbowych przez Biuro Maklerskie Pekao, Taryfie opłat w zakresie obsługi obligacji skarbowych przez Biuro Maklerskie Pekao oraz Pakiecie informacyjnym, dostępnych na stronie www.pekao.com.pl/obligacje-skarbowe.

Lokowanie produktu: Bank Pekao
Najnowsze
REKLAMA