REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

ING Bank Śląski odchodzi, czas na ING Polska. Rebranding banku w mediach społecznościowych

Kolejny bank przechodzi rebranding, ale przynajmniej na razie tylko w mediach społecznościowych. Chodzi ING Bank Śląski, który od teraz mniej będzie kojarzył się z jednym z polskich regionów. Z Facebooka już znikła nazwa ING Bank Śląski i została zastąpiona przez ING Polska.

29.10.2019
11:38
ING zmiana nazwy social media
REKLAMA

Już wkrótce nazwa naszego profilu na Facebooku zmieni się na ING Polska. Ma to związek z ujednoliceniem nazw profili społecznościowych w całej Grupie ING. Kiedy to nastąpi, dostaniecie powiadomienie w aplikacji Facebook. Poza tym nic się nie zmieni. Dalej znajdziecie nas tutaj 24h/7 dni w tygodniu - poinformował na swoim facebookowym koncie ING Bank Śląski, a właściwie już ING Polska.

REKLAMA

Zmiana nazwy ma związek z porządkowaniem kont Grupy ING w social mediach. Na początek Facebook, ale Twitter i inni mogą spokojnie czekać na swoją kolej, bo „profile społecznościowe wszystkich banków ING będą spójne - ING z nazwą kraju” - jak informuje bank na Facebooku.

 class="wp-image-1005085"
Zrzut ekranu: Facebook.com

Żal za przydomkiem "śląski"

Wśród komentujących taki krok Grupy ING najwięcej można znaleźć tych niezadowolonych ze zmiany, którzy już teraz tęsknią za dopiskiem „śląski”:

Jestem bardzo zawiedziony zmianą nazwy profilu na ING Polska. ING Bank Śląski kojarzy mi się bardzo dobrze, właśnie ze względu na przymiotnik śląski. Zamiast wykorzystać jego potencjał, wolicie się go pozbyć. Budzi to rozgoryczenie wieloletniego klienta ze Śląska - komentuje jeden z internautów.

Dla mnie zmiana nazwy profilu to oswajanie ze zmianą nazwy, która nastąpi w przyszłości. W ING przymiotnik śląski ciąży co niektórym. Tłumaczenie, że ma być jak indziej, jest nieprzekonujące - twierdzi inny.

 class="wp-image-1005145"
Zrzut ekranu: Facebook.com

Od początku w Katowicach

REKLAMA

Przypomnijmy, że Bank Śląski od początku swojej działalności związany był ze stolicą Górnego Śląska. To właśnie w Katowicach ma główną siedzibę Bank Śląski SA - wydzielony w 1989 r. ze struktur NBP. Pięć lat później akcje tego banku dopuszczone są do obrotu giełdowego. W 1996 r. posiadaczem ponad 54 proc. akcji zostaje Grupa ING. Pod nowym szyldem - już jako ING Bank Śląski SA - zaczyna funkcjonować w 2001 r.

Należący do holenderskiego ING bank nie jest pierwszą kontrolowaną przez zagranicznego właściciela instytucją tego typu, która zdecydowała się pozbyć polskiego komponentu swojej nazwy. Wcześniej zrobił to między innymi Santander Bank Polska, rezygnując z nazwy Bank Zachodni WBK, a także BNP Paribas Bank Polska, kasując skrót BGŻ.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA