1. bizblog
  2. Biznes

FREE NOW ułatwia życie przedsiębiorcom. Całą firmą można kierować z jednego konta

Lokowanie produktu

Jednym z najbardziej uciążliwych problemów, z jakimi zmagają się przedsiębiorcy, jest wszechobecna papierologia. FREE NOW wychodzi im naprzeciw, ograniczając rozliczenia za przejazdy taksówkami do jednego dokumentu miesięcznie.

20.12.2019
10:23
FREE NOW ułatwia życie przedsiębiorcom. Całą firmą można kierować z jednego konta

Faktury, rejestry VAT, umowy, listy płac, księgi przychodów i rozchodów – przeciętny przedsiębiorca w Polsce magazynował do niedawna całe ryzy papieru. Nie było to jednak ani wygodne, ani nowoczesne. Na szczęście firmy coraz częściej mogą ograniczać się do formy elektronicznej. I nie ma absolutnie żadnego powodu, by tak samo nie wyglądała kwestia rozliczeń za służbowe przejazdy taksówkami.

Mimo tego, wiele korporacji wciąż bazuje na papierowych voucherach. Na szczęście FREE NOW przemyślało tę sprawę w bardziej intuicyjny sposób. Platforma jest raczej kojarzona z obsługą klientów indywidualnych, ma jednak rozbudowaną ofertę dla firm w postaci bezpłatnego Konta Biznesowego.

Jak działa Konto Firmowe?

Transportem pracowników w obrębie miasta albo na lotnisko można zarządzać w jednym miejscu. Panel Administracyjny umożliwia nam nadawanie i usuwanie dostępów pracownikom, tworzenie centrów kosztowych (do których automatycznie przypisuje się pracowników i przejazdy) oraz przeglądanie szczegółowych raportów.

Każdy z pracowników ma w systemie własne, odrębne konto. Aplikacja korzysta z GPS-u, dzięki czemu pracodawca ma wgląd w trasy i daty przejazdów. Co więcej, system umożliwia również dodawanie opisów do wszystkich podróży. To ostatnie może zaoszczędzić sporo pracy księgowości, która nie będzie musiała wzywać pracowników na dywanik i wyjaśniać zasadności zamawiania taksówki.

 class="wp-image-1045390"

Na koniec miesiąca system generuje jedną, zbiorczą e-fakturę. Całość wydatków ogranicza się tylko do wyjeżdżonych kilometrów. Konto Firmowe nie generuje żadnych dodatkowych kosztów.

Dodatkowo, dostępna jest także opcja Plus, która umożliwia zamawianie samochodów o podwyższonym standardzie i ceną przejazdu znaną z góry. To ostatnie upodabnia ją do usługi Lite. Zamawiamy taksówkę, a końcowy koszt nie zmienia się bez względu na to, czy po drodze natrafimy na korki, albo czy nasz kierowca będzie zmuszony jechać do celu okrężną drogą.

Rejestracja konta trwa dosłownie kilka minut. Można jej dokonać w tym miejscu.

FREE NOW działa nie tylko w Polsce

Korzystanie z FREE NOW ma jeszcze jedną zaletę. Marka zintegrowała się niedawno pod wspólnym szyldem na wszystkich rynkach, na których działała wcześniej pod różnymi nazwami. Dzisiaj mając aplikację z charakterystycznym czerwonym logo na smartfonie możemy zamawiać taksówki w 100 miastach z 10 krajów w Europie.

W Polsce aplikacja działa w Warszawie, Trójmieście, Krakowie, Katowicach, Łodzi, Poznaniu i Wrocławiu. W przypadku przedsiębiorstw, które prowadzą interesy na skalę ogólnokrajową, albo nawet w różnych częściach Starego Kontynentu, stanowi to ogromną zaletę. I co by nie mówić – zdecydowanie wyróżnia tę platformę na tle konkurencji.

FREE NOW ma zresztą w zanadrzu jeszcze jedno ułatwienie dla firm. To system Web Booker, który pozwala na zamówienie taksówki dla klienta za pomocą strony internetowej. Pasażer otrzymuje powiadomienie SMS na swój numer telefonu, a recepcja może zarządzać całością z poziomu panelu administracyjnego.

Jeszcze prostszym rozwiązaniem jest ustawienie na biurku urządzenia Taxi Butler. Te niewielkie, niepozorne pudełko domyślnie ustawia adres biura jako domyślny punkt odbioru pasażera. Wystarczy więc wcisnąć przycisk, a  taksówka zjawi się w ciągu kilku minut. To proste, jak przywołanie dzwonkiem recepcjonisty.

I całe szczęście. W natłoku biurokratycznych formalności każda okazja, by uprościć sobie życie, jest przecież na wagę złota.

*Tekst powstał we współpracy z FREE NOW

Lokowanie produktu
Najnowsze