REKLAMA
  1. bizblog
  2. Społeczeństwo

Darmowa nauka angielskiego? Santander i British Council zafundują kurs tysiącom Polaków

Polacy coraz częściej korzystają z darmowych webinarów lub szkoleń, aby poszerzyć swoją wiedzę lub kompetencje. Santander Bank Polska i British Council stworzyli możliwość nauki angielskiego i to od samych podstaw, aż po znajomość języka w stopniu zaawansowanym.

09.03.2023
17:33
santander-polska-na-sprzedaż
REKLAMA

Santander Bank Polska wspólnie z British Council prowadzi nabór na kolejną edycję Stypendium Językowego,

REKLAMA

Nasze kursy językowe cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Liczba aplikacji na poprzednią edycję przerosła nasze oczekiwania, dlatego zdecydowaliśmy się zwiększyć dostępne miejsca aż dziesięciokrotnie – zapowiada Wojciech Leśniewski, dyrektor Santander Universidades w Polsce.

Polacy coraz lepiej radzą sobie z angielskim

Według rankingu EF EPI (English Proficiency Index) Polska znajduje się na 13. miejscu na 111 badanych krajów, w których mieszkańcy najlepiej posługują się językiem angielskim. Ale jeszcze w 2016 roku, gdy Główny Urząd Statystyczny sprawdzał naszą znajomość języków obcych, wyniki nie były za dobre.

Ponad dwie trzecie osób w wieku 18-69 lat deklarowało znajomość języka obcego, ale u większości był to poziom podstawowy, blisko 44 proc. dorosłych zadeklarowało wówczas, że potrafi posługiwać się angielskim w różnym stopniu zaawansowania.

Mimo iż Polska plasuje się bardzo wysoko w rankingach oceniających znajomość angielskiego, młodzi ludzie często deklarują, że nie czują się wystarczająco swobodnie, jeśli chodzi o znajomość języka angielskiego. Umiejętność mówienia w języku obcym otwiera wiele drzwi, poszerza perspektywy i pozwala sięgnąć po lepszą przyszłość – przekonuje Colm McGivern, Dyrektor British Council w Polsce.

Tysiące osób skorzystają z darmowego kursu języka angielskiego

Projekt oferuje 10 tys. miejsc na bezpłatny kurs online języka angielskiego. Stopień zaawansowania kursu dostosowany jest do uczestników i odbywa się na poziomach od A1 do C1. Najlepsi stypendyści w ostatnim etapie programu będą mogli przystąpić do testu IELTS, którego koszt w 100 proc. pokryje Santander Bank Polska.

Projekt składa się z 3 etapów:

REKLAMA
  • Etap I - 10000 osób otrzyma dostęp do interaktywnej platformy English Online Self-Study z czterema webinariami Live25 miesięcznie
  • Etap II – 250 najbardziej zaangażowanych w naukę osób otrzyma dodatkowo 10 lekcji online z nauczycielami British Council i cztery webinaria Live25 miesięcznie
  • Etap III - IELTS - 125 osób, wyłonionych spośród uczestników etapu II programu otrzyma dostępu do materiałów dydaktycznych Road to IELTS przygotowujących do zdania testu IELTS oraz 100 proc. dofinansowania do opłaty za testu IELTS.

Projekt kierowany jest do wszystkich osób mieszkających w Polsce, które ukończyły 18 lat. Aplikacje można składać do 14 maja 2023 roku. wypełniając formularz na stronie WWW.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA