REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

Kłopoty CD Projekt. W spółkę może uderzyć fala pozwów. Na giełdzie wyprzedaż

Amerykańskie kancelarie ogłosiły dochodzenia w sprawie potencjalnych roszczeń dotyczących papierów wartościowych w imieniu akcjonariuszy CD Projekt w USA. Podobne pomysły pojawiają się również w Polsce. Zapewnienia szefów CDR, że „Cyberpunk 2077” jest w pełni gotowy, mogą niedługo wyjść polskiemu producentowi bokiem.

21.12.2020
11:18
Kłopoty CD Projekt. W spółkę może uderzyć fala pozwów. Na giełdzie wyprzedaż
REKLAMA

Jeśli poniosłeś straty w ADR CD Projekt SA, skontaktuj się z Wolfem Haldensteinem, aby dowiedzieć się więcej o swoich prawach jako inwestora w CD Projekt SA.

– pisze kancelaria Wolf Haldenstein Adler Freeman & Herz LLP
REKLAMA

Podobny zamiar ogłosili prawnicy z The Schall Law Firm. W komunikacie kierowanym do inwestorów czytamy, że dochodzenie ma koncentrować się na tym, czy CD Projekt nie wydał oświadczeń wprowadzających w błąd inwestujących.

CD Projekt oszukał inwestorów ws. „Cyberpunka”?

Amerykańscy prawnicy chcą w szczególności przyjrzeć się oświadczeniu przedstawicieli CD Projekt, którzy publicznie przyznali, że byli zbyt skoncentrowani na wydaniu gry i zignorowali głosy swojego zespołu o potrzebie udoskonalenia „Cyberpunka 2077” pod kątem konsol starszej generacji.

To właśnie bugi pojawiające się w wersjach na Playstation 4 i Xbox One ciągną dzisiaj polskiego producenta w dół. Opinie graczy są miażdżące. Gra straciła także znak jakości „Must-Play” w serwisie Metacritic przeznaczony dla produkcji z oceną powyżej 90/100.

Największym upokorzeniem dla CDR była jednak, oficjalnie wspólna, decyzja o wycofaniu „Cyberpunka" ze sprzedaży na platformie Playstation. Sony będzie również zwracać graczom pieniądze za już zakupione kopie.

Kurs CD Projekt leci na łeb na szyję

Po ogłoszeniu tej decyzji akcje polskiej spółki na GPW tylko w piątek spadły o 15 proc. Tak nisko nie były od marca 2020 r. Możliwe, że komunikat Sony do tej pory odbija jej się czkawką.

W poniedziałek o godz. 10.30 kurs CD Projekt spadał o prawie 8 proc. Za jedną akcję trzeba było zapłacić 250 zł – niemal o połowę mniej niż przed premierą „Cyberpunka".

Kurs CD Projekt. Źródło: Stooq.pl

O możliwych pozwach w kierunku CD Projekt dowiadujemy się też z forum Bankiera. Warszawski adwokat Mikołaj Orzechowski zamieścił tam wpis informujący, że analizuje wraz z zespołem przesłanki do wytoczenia pozwu zbiorowego.

REKLAMA

W rozmowie z Business Insiderem Orzechowski potwierdził zamiar złożenia zawiadomienia o możliwości popełnieniu przestępstwa z ar.t 286 kk. - „wprowadzenie w błąd celem uzyskania korzyści majątkowej"

Zarząd CD Projekt musi szykować się na gorący początek 2021 r.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA