REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

BanqUP padł łupem Belgów z Unifiedpost Group. Wspólne plany są bardzo ambitne

banqUP został przejęty przez Unifiedpost Group razem z dwoma innymi startupami. Celem jest stworzenie paneuropejskiej platformy usług związanych z dokumentami, tożsamością i płatnościami.

11.01.2021
14:12
Belgijsko-polski fintech banqUP teraz w międzynarodowej grupie. Chcą podbić otwartą bankowość Europy
REKLAMA

Krzysztof Pulkiewicz i Łukasz Chmielewski, współzałożyciele banqUP.

REKLAMA

banqUP to platforma otwartej bankowości. Integruje się z systemami różnych instytucji płatniczych i pozyskuje dane z rachunków bankowych. Dzieki temu może je integrować (zarządzanie kilkoma kontami z poziomu jednego), oceniać zdolność kredytową, potwierdzać tożsamość przy okazji ubiegania się o dokumenty. Dostęp do informacji o rachunkach czy historii transakcji może pozwolić na zbudowanie zupełnie nowych usług – i zapewne to okazało się zapewne kluczową propozycją wartości dla Unifiedpost.

Unifiedpost ma już 440 tys. klientów z sektora MŚP.

Właśnie małe i średnie firmy z Polski znajdą się na celowniku Belgów. Segment ten ma u nas 1,7 mln przedstawicieli, którzy mogą wymagać pomocy w zarządzaniu płynnością finansową. Zwłaszcza w tak trudnych – pandemicznych czasach.

Unifiedpost działa na rynku już o 19 lat. Przez ten czas urósł do 750 pracowników. W 2019 roku miał 69 mln euro obrotu i przetworzył ponad 350 mln dokumentów. We wrześniu wszedł również na belgijską giełdę, skąd pozyskał 252 mln euro. Od tego czasu kurs utrzymuje się na względnie stałym poziomie. Kapitalizacja spółki na dziś to blisko 700 mln euro.

REKLAMA

Unifiedpost przejał również skandynawski 21 Grams i belgijski AKTI.

Pozwoli to grupie na poszerzenie zasięgu świadczonych usług z piętnastu na dwadzieścia krajów europejskich, w tym Polskę. Celem jest jednak nie tylko ekspansja, ale również integracja usług przejętych startupów na jednej platformie. Będzie z niej można nie tylko zarządzać płatnościami, ale również fakturami i dokumentami, a także analizować dane o rachunkach.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA