1. bizblog
  2. Pieniądze

Bank Pekao edukuje młodych ludzi. Na tej stronie znajdziesz wszystko o kredytach

Lokowanie produktu: Bank Pekao S.A.

Bank Pekao stworzył poradnik dla młodych klientów. „Kredytowe ABC” to bezpłatne kompendium wiedzy dotyczące najważniejszych zagadnień związanych z kredytami. Na dedykowanej stronie znajdziemy liczne poradniki.

13.06.2024
11:07
Bank Pekao edukuje młodych ludzi. Na tej stronie znajdziesz wszystko o kredytach

Poradnik „Kredytowe ABC” – posługując się słowami ze strony Banku Pekao – to „wszystko, co warto wiedzieć na temat kredytów, pożyczek i kart kredytowych”. Jeden z największych banków w Polsce kieruje go do wchodzącego w dorosłość młodego pokolenia. Bank definiuje Generację Z jako świadome swoich kompetencji pokolenie inwestujące w siebie, charakteryzujące się niezależnością.

Bank zwraca uwagę, że połowa Polaków w wieku do 35 lat wskazuje, że korzysta z pożyczki lub kredytu. Niemal 20 proc. posiada kredyt gotówkowy, 16 proc. debet na karcie, wreszcie 14 proc. spłaca raty.

W tej grupie wiekowej aż 84 proc. osób stanęło przed koniecznością zdobycia środków na wybrane cele i skorzystało z finansowania zewnętrznego. 48 proc. uznaje za atrakcyjną tego formę kartę kredytową.

„Kredytowe ABC”, czyli Bank Pekao edukuje młodych ludzi

– Bank Pekao stawia sobie za cel edukację finansową Polaków. Zaczynając od najmłodszych klientów za pomocą gier edukacyjnych w PeoPay KIDS, przez obecną kampanię - w tym Poradnik „Kredytowe ABC” - skierowaną do klientów wchodzących w dorosłość, aż po seniorów i stworzoną z myślą o nich strefą edukacyjną. Chcemy, aby nasze działania przyczyniały się do lepszego zrozumienia przez klientów szeroko rozumianych finansów oraz  odpowiedzialnego planowania i zarządzania posiadanym budżetem

– powiedział Remigiusz Hołdys, dyrektor Departamentu w Pionie Bankowości Detalicznej Banku Pekao S.A.

Niewątpliwie znajomość mechanizmów związanych z kredytami i pożyczkami jest ważną umiejętnością, dlatego Bank Pekao postanowił odpowiedzieć na tę potrzebę.

Na stronie „Kredytowego ABC” znajduje się szereg materiałów dotyczących kredytów. Korzystający z niej dowiedzą się, co wpływa na zdolność kredytową i jak ją poprawić. Przeczytają również porady dotyczące budowy dobrej historii kredytowej. Młodzi Polacy dowiedzą się również, o czym trzeba pamiętać podczas podpisywania umowy z bankiem.

„Kredytowe ABC” zawiera kilkadziesiąt różnych materiałów. Zarówna tych tłumaczących terminy (np. konsolidacja), jak i dotyczących bardzo istotnego tematu, jakim jest bezpieczeństwo korzystania z produktów bankowych.

Poradnik Banku Pekao zbiera w jednym miejscu najważniejsze informacje dotyczące kredytów, pożyczek i kart kredytowych. W dodatku czyni to w atrakcyjnej formie. Dla wchodzącego w dorosłość młodego pokolenia taka pigułka wiedzy jest nie tylko przydatna, ale i potrzebna.

Lokowanie produktu: Bank Pekao S.A.
Najnowsze
Zobacz komentarze