REKLAMA
  1. bizblog
  2. Zakupy

Idą ważne zmiany w Allegro. Koniec zakupów bez rejestracji, ale łatwiej o darmową dostawę kurierem

Od 19 kwietnia na Allegro będzie można zrobić zakupy tylko po zalogowaniu się. Serwis e-commerce postanowił skończyć z zakupami bez rejestracji, by – jak tłumaczy – każdy klient mógł liczyć na jego pełne wsparcie po zakupach. Inne zmiany? Już od najbliższego czwartku darmowa dostawa w ramach usługi Allegro Smart! z kurierem będzie możliwa od zakupów na sumę 80 zł, zamiast 100 zł, jak obecnie.

16.02.2021
9:25
Zmiany w Allegro. Koniec zakupów bez rejestracji, ale łatwiej o darmową dostawę kurierem
REKLAMA

Zmiany zasad robienia zakupów i w cenniku Allegro będą wprowadzane stopniowo przez najbliższe dwa miesiące. Pierwsze zaczną obowiązywać już 18 lutego, gdy zostanie obniżony próg darmowej dostawy kurierskiej.

REKLAMA

Obecnie na darmową dostawę w ramach usługi Allegro Smart! z kurierem można liczyć dopiero po osiągnięciu pułapu 100 zł, jeśli chodzi o wartość zamówienia. Od czwartku opłata za przesyłkę nie będzie pobierana za zakupy tańsze o 20 zł.

„Dzięki tej zmianie zakupy staną się jeszcze wygodniejsze, bo otrzymasz więcej bezpłatnych dostaw kurierem. Wystarczy znaleźć ofertę, w której dostępna jest dostawa kurierem w ramach pakietu Allegro Smart! i zamówić produkty o wartości 80 złotych lub więcej od jednego sprzedawcy” – radzi serwis.

To zmiana in plus, ale dla równowagi będzie też zmiana in minus. Od 8 marca serwis przestanie dopłacać do usługi Allegro Smart! w przypadku płatności przy odbiorze. Począwszy od Dnia Kobiet, Allegro będzie w takim przypadku pobierać od kupujących opłatę 3,99 zł. Jak wyjaśniono, możliwość płatności za przesyłkę przy odbiorze jest usługą dodatkową, jaką oferują przewoźnicy.

Allegro obiecuje, że o 8 marca zostanie obniżona minimalna kwota zakupów, którą będzie można rozłożyć na miesięczne spłaty w tramach usługi Allegro Pay. Na razie nie wiadomo.

Zakupy tylko dla zarejestrowanych

Największa zmiana zostanie wprowadzona 19 kwietnia. Tego dnia zniknie możliwość robienia zakupów na Allegro bez rejestracji. Jak tłumaczy to serwis e-commerce? „Chcemy, żeby każdy klient otrzymał od nas pełne wsparcie po zakupach, a możemy je zapewnić tylko kupującym z kontem. Dotyczy to na przykład Programu Ochrony Kupujących i innych opcji” – czytamy.

REKLAMA

Ograniczenie zakupów do zarejestrowanych użytkowników Allegro to powrót do zasad, jakie w tym serwisie obowiązywały przez pierwsze lata jego funkcjonowania na rynku. Możliwość kupowania towarów bez logowania się została wprowadzona nieco ponad 10 lat temu – w listopadzie 2010 roku. Wprowadzono wówczas także konto Junior dla osób od 13. roku życia, które funkcjonuje do dziś.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA