REKLAMA
  1. bizblog
  2. Zakupy

Allegro chce skuteczniej walczyć z OLX-em. Będzie apka Allegro Lokalnie i kilka innych zmian

Największy serwis e-commerce w Polsce zapowiedział w środę, że jesienią wprowadzi aplikację Allegro Lokalnie, która zastąpi apkę Allegro Sprzedaż. Gigant nie zdradza na razie szczegółów, ale obiecuje, że zrobi to „wkrótce”. Całkiem niedługo, bo już 6 września Allegro wprowadzi wiele drobnych zmian na swojej flagowej platformie zakupowej, które mają poprawić komfort zakupów.

18.08.2021
14:49
Serwisy e-commerce. Będzie apka Allegro Lokalnie i łatwiejsze zakupy w Allegro
REKLAMA

O planach wprowadzenia aplikacji Allegro Lokalnie serwis e-commerce poinformował w zdawkowej informacji przy okazji publikacji komunikatu o zmianach, jakie od 6 września odczują kupujący. „Już teraz do regulaminu dodamy zapisy, które nam to umożliwią. Więcej szczegółów podamy już wkrótce” – czytamy.

REKLAMA

Firma obiecuje „usprawnienie działania serwisu i obsługi użytkowników oraz wprowadzenie nowych usług”. Takie zmiany będą konieczne, jeśli Allegro chce podjąć równą walkę z OLX-em, który od czasu przepoczwarzenia się „właściwego” Allegro w platformę z ofertami profesjonalnych sprzedawców, zdominował rynek prywatnych ogłoszeń sprzedaży – zwłaszcza używanych rzeczy.

Za darmo z Francji i Holandii

Z punktu widzenia typowego konsumenta zapewne ważniejsze są jednak zmiany, które 6 września zostaną wprowadzone na Allegro. Serwis poprawi sposób wyszukiwania interesujących nas towarów, by nie trzeba było przebijać się przez sterty nieinteresujących nas rzeczy. Gdy będziemy sortować oferty według ceny (czy innego parametru), na liście będą ukazywać się tylko te przedmioty, które są zgodne z szukaną przez nas frazą, a nie po prostu od najtańszego. Jeśli na przykład szukamy.

Przykład? „Szukasz frazy »laptop« i sortujesz wyniki wyszukiwania według ceny: od najniższej. Na górze listy z wynikami wyszukiwania zobaczysz oferty laptopów od najtańszych. Oferty przedmiotów innych niż laptopy (na przykład naklejki na klawiaturę laptopa) zobaczysz dalej na liście ofert – mimo że cena naklejek jest niższa od laptopów” – wyjaśnia Allegro.

Kolejna zmiana na lepsze to rozszerzenie listy krajów, które objęte są darmową wysyłką w ramach usługi Smart. Od kwietnia możemy liczyć na darmową wysyłkę towarów kupionych za minimum 80 zł, jeśli sprzedawca wysyła je z Niemiec i Czech, a od 6 września te same zasady będą dotyczyć wysyłek z Francji i Holandii.

6 września Allegro Pay formalnie przestanie być usługą testową i taki zapis zniknie z regulaminu. Zajdą też zmiany, które będą odczuwalne przez kupujących. Zniknie zapis, który mówi o tym, że za ubezpieczenie przedmiotu na Allegro nie można za pomocą Allegro Pay, a także pojawi się informacja, że przy rozpatrywaniu reklamacji Allegro udzieli odpowiedzi na piśmie. Będzie też kilka innych drobnych zmian, które dostosują regulamin Allegro do obowiązujących przepisów.

Płatność w euro

Allegro obiecuje też udogodnienia dla osób mieszkających w innym kraju Unii Europejskiej. Od 6 września do 20 października będą stopniowo wprowadzone zmiany, dzięki którym będzie można łatwiej dostosować serwis pod siebie. Na przykład po wybraniu kraju, do którego chcemy zamawiać przesyłki, będziemy wiedzieć oferty tylko tych sprzedających, którzy wysyłają do niego przesyłki. Będzie też można płacić w obcych walutach – najpierw w euro, a potem w kolejnych.

REKLAMA

Uszczelniony zostanie też program Allegro Family, który umożliwia dzielenie się kontem Smart z członkami swojej rodziny. 6 września wprowadzony zostanie zapis w regulaminie, w którym zabroniona zostanie sprzedaż lub udostępnianie uczestnictwa w Allegro Family osobom spoza rodziny. „Określimy też zasady zamknięcia przez nas grupy rodzinnej w przypadku naruszenia zasad regulaminu lub obowiązujących przepisów prawa” – ostrzega Allegro.

Na koniec jeszcze jedna nowość. 6 września Allegro wreszcie wprowadzi możliwość logowania się danymi biometrycznymi w smartfonie czy tablecie.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA