REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

Ale awans. Kolejny Polak objął jedną z najważniejszych funkcji w Philip Morris International

Michał Mierzejewski awansował na stanowisko wiceprezydenta Philip Morris International na Europę. Polski menedżer będzie się zajmował regionem obejmującym Polskę, Ukrainę, Mołdawię i kraje bałtyckie. Mierzejewski jest kolejnym Polakiem, który będzie pełnił wysoką funkcję w jednym z największych koncernów tytoniowych na świecie. W 2020 r. fotel prezesa PMI objął Jacek Olczak.

08.02.2023
12:32
Ale awans. Kolejny Polak objął jedną z najważniejszych funkcji w Philip Morris International
REKLAMA

Stanowisko wiceprezydenta Philip Morris International na Starym Kontynencie pełnią trzy osoby. Jedną z nich został właśnie Michał Mierzejewski, który z wyszkatałcenia jest prawnikiem, ukończył wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

REKLAMA

W Philip Morris pracuje od 2004 r. Od 2008 r. był Członkiem zarządu oraz dyrektorem ds. korporacyjnych. W przeszłości, bo od 2013 r., zajmował się również krajami bałtyckimi. W ostatnich latach pełnił rolę prezesa oraz dyrektora zarządzającego w Polsce oraz w krajach bałtyckich.

PMI kontynuuje bezdymną rewolucję

Przełożeni polskiego menedżera docenili działania Mierzejewskiego na polu bezdymnej transformacji, która jest oczkiem w głowie PMI. Koncern postawił sobie cel, by do 2025 r. połowa jego globalnych przychodów pochodziła z produktów, których działanie nie polega na spalaniu tytoniu.

Firma podaje, że w 2022 r. na rynku litewskim udział wyrobów do podgrzewania tytoniu, np. IQOS-ów, sięgnął 27 proc., a stolicy kraju Wilnie kształtuje się już na poziomie 38 proc. To najwyższy odsetek wśród krajów regionu.

Czuję pełen ciężar dodatkowej odpowiedzialności w związku z objęciem nowej roli w tych historycznych czasach, przez które przechodzimy. Jestem również pełen pokory z powodu zaufania, jakim mnie obdarzono, i wiem, że od Rygi po Kijów, od Warszawy po Tallin i Wilno mamy najlepsze zespoły, które są gwarantem, że we wszystkich tych krajach utrzymamy tempo transformacji w celu pozostawienia za sobą biznesu papierosowego, poprzez udostępnienie dorosłym palaczom alternatywnych produktów bezdymnych – mówi Michał Mierzejewski, wiceprezydent Philip Morris International na Europę Północno-Wschodnią.

Wsparcie dla Ukrainy

REKLAMA

Philip Morris International podkreśla, że utworzenie klastra, w skład którego wchodzi Ukraina, jest ważne ze względu na związki łączące firmę z tym krajem. Philip Morris przekazał 43 mln zł na pomoc humanitarną, a co piąty polski pracownik działa jako wolontariusz.

Teraz zacieśniamy również nasze więzi biznesowe. Jestem niezwykle dumny, że mogę być liderem w czasie tych ważnych zmian. Przewodzenie transformacji naszej firmy na polskim rynku i budowanie przyszłości bez dymu, od początku było dużym przedsięwzięciem, które realizowałem przez ostatnie lata z pasją i pełnym zaangażowaniem. Objęcie nowego stanowiska to duża odpowiedzialność, ale też duże wyzwanie. Jestem przekonany, że na tym fundamencie ludzkiej życzliwości i zaufania, którego jesteśmy świadkami od ponad roku, jesteśmy w stanie wspólnie z Ukrainą zbudować w naszym regionie coś dobrego – dodaje Michał Mierzejewski.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA