REKLAMA
  1. bizblog
  2. Technologie

Polka na czele startupowej dywizji Google'a w 125 krajach

Agnieszka Hryniewicz-Bieniek została globalnym dyrektorem Google for Startups. Wcześniej była szefową polskiego oddziału Google'a.

25.07.2019
15:16
Polka na czele startupowej dywizji Google'a w 125 krajach
REKLAMA

Dzięki awansowi Polki w globalnych strukturach, Warszawa ma się stać centrum programów dla startupów. Agnieszka Hryniewicz-Bieniek będzie bowiem piastowała swoje stanowisko z warszawskiego oddziału Google Campus.

REKLAMA

Google for Startups współpracuje z 50 inkubatorami.

Google wspiera startupy nie tylko za pomocą swoich campusów, ulokowanych w Warszawie, Tokio, Tel Awiwie, Sao Paulo, Madrycie, Londynie i Seulu. Program dostarcza wiedzę o technologiach giganta z Mountain View w 125 krajach na całym świecie. A, że dziś Google przenika prawie każdy online'owy produkt, to znajomość ich rozwiązań jest bardzo pożądana. Google wspiera również programy akceleracyjne, w postaci np. Launchpad, w którym uczestniczyło polskie Shopi.

To wyróżnienie dla roli jaką już teraz pełni Warszawa - stolicy, która może inspirować inne miejsca na świecie i w której powstają startupy o przełomowym potencjale. Jednak to także nowe możliwości dla lokalnego ekosystemu startupowego - rosnąć będzie nasz “know-how”, globalna sieć powiązań i udział w światowej gospodarce cyfrowej

- komentuje Hryniewicz-Bieniek.
 class="wp-image-959158"
Agnieszka Hryniewicz-Bieniek

Warszawski Google Campus stawia na mobile

REKLAMA

Campus Google działa na warszawskiej Pradze od 2015 roku. Tylko w 2018 roku obyło się tam 615 wydarzeń dla polskiej społeczności startupowej. Google podkreśla, że startupy zrzeszone w warszawskim Campusie utworzyły do tej pory ponad 2300 nowych miejsc pracy i zebrały prawie 70 milionów złotych finansowania.

Co roku Google promuje swoją pomoc nowymi programami. W tym roku szczególne wsprcie otrzymało 12 startupów z 4 krajów w sektorach mobile gamingu.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA